História skupiny

Goto down

História skupiny

Odoslať pre Svätoboj za Ne september 03, 2017 4:55 pm

I. vek: Skupina vznikla pred 10+ rokmi a pôvodne nemala meno a takmer nevystupovala. Venovala sa tzv. všegotike a stavala na základoch učenia Petra Kozu a Magistéria. Fungovala pod vedením mocnej ruky Dr. h. c. Maťa Mardiaka
Časom pre absenciu mena dostala pomenovanie "Ni Emmens", čo malo v pruštine znamenať "Bez mena" (pozn. autora: "Vytrhal som v paarku z jazera všetky biele leknaaaaa").

II. vek: Po čase a menšej aktivite skupiny sa jej vedenie rozhodlo pre zmenu obdobia na "Slovanov", kedže na nich sú vybavenie a kostýmy údajne lacné.
Bola to malá milá skupina scénického zamerania s minimom vystúpení a saxami. Miestami vystúpení boli primárne dedinské hry, vinobrania a podobne. Andrej neplatil členské a mal horibilný dlh.
Medzi pamätné vystúpenia patria scénky o nenásytných Frankoch a Pytačky.

III. vek: Na počiatku tretieho veku nastala v skupine kríza pre odchod otca zakladateľa a vedúceho skupiny Maťa Mardiaka.
Svet potemnel a v anarchickom stave sa oťaží skupiny pokúsil chopiť Ivan Legrády, známy ako "Ivan Pravda". Mal skúsenosti s organizáciou i administratívou, keďže pôsobil ako Consilieri Maťa Mardiaka.
Dočasne sa po jeho boku do vedenia vyšplhali aj Erich the Dark One a Kubo Nováček, známy to viťúz. Nastalo trojvládie, tzv. prvý triumvirát a snaha o nastolenie poriadku.
Pretrvávali však problémy s autoritou a riadne smerovanie skupiny.
Postupne zostal jediným riadiacim elementom Ivan Pravda, ktorý s vyčerpaním organizoval fungovanie skupiny.
Za jeho pôsobenia však skupina prekvitala vo veciach administratívnych i marketingových, keďže v daných oblastiach bol Pravda maestrom.
Najvýraznejšia scénka bola "Ako Slovania stretli Sama" - v hlavných úlohách Ivan Pravda a Kubo Nováček.

IV. vek: Dlhodobé útrapy spôsobili trvalé následky u Ivana a ten vplyvom demotivácie a vyhoretia bol nútený odísť do dočasného študijného exilu do Francúzska.
V rýchlosti zaškolený a skromný Michal Bazovský (ja) po ňom prebral dočasnú administratívu skupiny. Po čase dostal do užívania organizáciu skupiny na dobu neurčitú.
Po prvotných problémoch prevažne administratívneho charakteru sa skupina začala konsolidovať aj organizačne a funkčne.
Vznikli snahy o zmenu mena, určenie smerovania a cieľavedomý vývoj, ktorý chýbal.
Skupina sa dočasne volala Ni Emmens - Svjatogor, čo bol celkom bordel.
Vznikla scénka "Pašerák".

V. vek: Toto obdobie je príznačné zmenou mena skupiny i občianskeho združenia na "Svjatogor".
Skupina si vymedzila smerovanie v otázke histórie, geografie, zamerania atď. Mierne sa upustilo od scéniky a začali sa cieliť iné akcie. Vznikla nová, viacmenej fungujúca webstránka, došlo k zmene e-mailu a začali sa požadovať kvalitnejšie výstrojové prvky.
Veľkou pomocou pre demotivovaného Michala bol návrat Andreja "Svenskáča" z jeho severskej púte, čo značne podporilo organizačnú štruktúru skupiny.
Došlo aj k viacerým personálnym zmenám v skupine.
Bolo vytvorené vystúpenie "Zrkadlo slovanskej spoločnosti" (čo je random bulšit názov)

V tomto veku sa skupina bude snažiť o skvalitnenie svojej výbavy, preorientovanie sa na historickejšie akcie namiesto ziskových (ideálne skĺbiť) a rozšíriť rady svojich bojovníkov v železnej bitke.

_________________
A man should not step one foot
forth in the field without weapons.
One cannot know, when on the road, when he will need his spear.
(Hávamál, v.38)
Svätoboj
Svätoboj
Admin
Admin

Počet príspevkov : 62
Join date : 24.01.2017
Age : 1205

Zobrazit informácie o autorovi http://svjatogor.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.